آشنایی با انواع برنج طارم و انواع آن

برنج طارم یکی از باکیفیت ترین و خوش طعم ترین نمونه از برنج های ایرانی به شمار می رود. برنج طارم معمولا دارای دانه های نسبتا کشیده ای بوده که رنگ آنها سفید متمایل به کرم می باشد. برنج طارم نه تنها در ایران بلکه در دنیا به عنوان یکی از خوش عطرترین نمونه از برنج های ایرانی شناخته می شود. این موضوع باعث شده تا علاوه بر بازار داخل، صادرات برنج طارم نیز از رونق بسیار مناسبی برخوردار باشد. پخت آسان و راحت برنج طارم باعث شده تا اغلب خانواده ها این نوع برنج را برای میهمانی های خود انتخاب نمایند.

 

آشنایی با انواع برنج طارم

برنج طارم مانند سایر نمونه های برنج موجود در بازار دارای انواع بسیار مختلفی بوده، که هر کدام از این نمونه های برنج دارای کیفیت بسیار مناسبی بوده و با توجه به سلیقه شخصی می توان نمونه های مختلف برنج طارم را انتخاب نمود. برنج موسی طارم یکی از بهترین نمونه از برنج های طارم موجود در بازار می باشد.

برنج موسی طارم قبل از پخت حدود ۷٫۵ میلی متر طول داشته که بعد از پخت به حدود ۱۳ میلی متر می رسد. مقدار متوسط عملکرد شلتوک برای برنج موسی طارم حدود ۳۹۰۰ کیلوگرم در هر هکتار می باشد.

برنج طارم دیلمانی از دیگر نمونه های برنج های طارم به شمار می رود. طارم دیلمانی معمولا اغلب در غرب استان مازندران کشت می شود. پخت این نوع از برنج بسیار عالی بوده و طعم و بوی بسیار مناسبی دارد. طول دانه طارم دیلمانی قبل از پخت حدود ۷٫۹۰ و پس از پخت به ۹٫۲۴ میلی متر می رسد. کیفیت بالا باعث شده تا برنج طارم دیلمانی مصرف بسیار بالایی داشته باشد.

برنج سنگ طارم از دیگر نمونه های برنج طارم به شمار می رود. برنج سنگ طارم نیز دارای کیفیت بسیار مناسبی است و به واسطه خوش عطر و طعم بودن و نوع پخت مناسبی که داشته، یکی از نمونه های بسیار کاربردی برنج طارم به شمار می رود. میزان پروتئینی که در برنج سنگ طارم وجود داشته، ۸٫۸ درصد می باشد. بدین ترتیب دارای ارزش غذایی بسیار مناسبی بوده، این موضوع باعث شده تا برنج سنگ طارم یکی از شناخته شده ترین نمونه از برنج های طارم به شمار برود.

برنج طارم رشتی گونه دیگری از برنج های طارم به شمار می رود. طارم رشتی از نظر طعم بسیار مناسب بوده و زبانزد خاص و عام می باشد. طارم رشتی قبل از پخت دارای طول ۷٫۹۰ بوده و عرض آن نیز در حدود ۱٫۲۰ می باشد. میزان عملکرد به ازای هر هکتار حدود ۳۹۰۰ کیلوگرم می باشد. میزان پروتئین موجود در دانه طارم رشتی ۸٫۸ می باشد. طارم رشتی را معمولا به عنوان یک نمونه بسیار مناسب از برنج های قلمی می شناسند. با توجه به نوع پخت و طعم و عطری که این نوع برنج داشته، معمولا افراد بسیار زیادی طارم رشتی را از بین نمونه های مختلف بر می گزینند.

 

 

محل کشت برنج طارم

برنج طارم همانند بسیاری از برنج های باکیفیت ایرانی معمولا در استان های شمالی ایران کشت می شود. یکی از بهترین مناطقی که برای کشت برنج طارم شناسایی شده فریدونکنار در استان مازندران می باشد. اقلیم آب و هوایی استان مازندران و به خصوص فریدونکنار و اطراف آن بهترین شرایط آب و هوایی را برای رشد برنج طارم فراهم نموده است. بدین ترتیب معمولا نام برنج طارم در دنیا با نام فریدونکنار همراه بوده و این موضوع باعث شده تا در فریدونکنار و اطراف آن بیشترین میزان کشت برنج به انواع مختلف طارم اختصاص یابد.

 

نگاهی بر ارزش غذایی برنج طارم

برنج طارم یکی از ارزشمند ترین نمونه از برنج های موجود در بازار از نظر ارزش غذایی به شمار می رود. برنج های طارم معمولا دارای پروتئین و ویتامین های مختلف بوده که در سلامتی انسان نقش بسیار تعیین کننده ای دارند. بدین ترتیب مصرف برنج از نوع طارم می تواند به تامین نیاز های بدن انسان نیز کمک نماید. بدین ترتیب برنج طارم می تواند غذایی بسیار ارزشمند به شمار برود.

کربوهیدرات یکی از ترکیبات اصلی موجود در برنج طارم بوده و میزان کربوهیدرات ها در این نوع برنج ها به ازای هر ۱۰۰ گرم در حدود ۸۰ گرم می باشد. پروتئین موجود در این نوع از برنج ها نیز می تواند بسیار مفید و موثر باشد و میزان پروتئین به ازای ۱۰۰ گرم برنج بیش از ۷ گرم می باشد.

کلسیم، پتاسیم، آهن، منگنز، منیزیم، روی و فسفر از جمله مواد معدنی مورد نیاز بدن بوده که معمولا هر کدام از آنها به مقدار های متفاوتی در برنج طارم وجود دارند.

ویتامین های B1 یا تیامین، B2 یا ریبوفلاوین، B3 یا نیاسین، B5 و B6 نیز از جمله ویتامین های موجود در برنج طارم به شمار می روند.

 

 

 

 

مزایای برنج طارم

معمولا برنج طارم دارای ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی بوده، این موضوع را می توان از میزان درخواست برای خرید این محصول در بازار متوجه شد. زیرا معمولا محصولاتی که کیفیت بالاتری داشته باشند، در بازار با استقبال بسیار مناسب تری نسبت به محصولات بی کیفیت مواجه می شوند. یکی از بهترین مزایای برنج طارم که می توان به آن اشاره نمود، نرمی و خوش خوراک بودن آن پس از پخت می باشد. این برنج علاوه بر داشتن ظاهری کشیده و مخاطب پسند، بسیار نرم و ترد بوده و این موضوع باعث شده تا همه افراد برنج های طارم را یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده روزانه و همچنین میهمانی ها بدانند.

برنج طارم معمولا از آن دسته از برنج ها نبوده که تنها مدت کمی پس از پخت طعم و عطر مناسبی داشته باشد، بلکه این نوع از برنج ها حتی ساعت ها پس از پخت نیز عطر و طعم اولیه ای که داشته را حفظ می نمایند. بدین ترتیب انواع برنج طارم دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشند.
یکی دیگر از مزایای برنج طارم این است که از نظر ارزش غذایی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد، زیرا هیچ گونه سدیم، چربی مضر و کلسترول برای بدن انسان نداشته و در عوض املاح معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن انسان در این نمونه از برنج یافته می شوند.

 

 

 

خرید برنج طارم

معمولا در هنگام خرید برنج از مهم ترین مواردی که به آن توجه می شود، قیمت برنج می باشد. قیمت برنج طارم معمولا با توجه به اینکه کیفیت آن بسیار بالا بوده، نسبتا مناسب می باشد. بدین ترتیب معمولا همه افراد برنج های طارم را به عنوان یکی از بهترین نمونه از برنج های موجود در بازار خریداری می نمایند. برنج های طارم را به صورت اینترنتی و یا آنلاین نیز می توان خریداری نمود. معمولا برنج های طارم در بسته های ۱۰ کیلویی به بازار عرضه می شوند. بدین ترتیب برا اساس نیاز می تواند تعداد مختلف بسته های ۱۰ کیلویی از این برنج ها را سفارش داد. معمولا خرید اینترنتی برنج طارم می تواند بسیار راحت تر و سریع تر از خرید حضوری انجام شود. قیمت برنج در خرید آنلاین معمولا مناسب تر از خرید برنج از بازار می باشد. زیرا در صورتی که به صورت آنلاین برنج خریداری نمایید، می توان به صورت مستقیم این محصول را از تولید کننده خریداری نمود. در این صورت واسطه ها حذف شده و به راحتی می توان انواع برنج طارم را با قیمتی مناسب تر از بازار و راحت تر خریداری نمود.

دیدگاهی بنویسید

"" به علاقه مندی ها اضافه شد