طرز تهیه برنج آبکش

طرز تهیه برنج آبکش چگونه است؟

یکی از غذاهای مورد علاقه ایرانی ها برنج آبکش است که پخت آن هرچند که به سادگی انجام می گیرد اما نکات ریزی دارد که باید رعایت شود.

برای تهیه برنج آبکش ابتدا لازم است برنج را شسته و پاک کنید. وجود سنگ ریزه های داخل غذا می تواند به دندان ها آسیب رسانده و جلوه خوبی در مهمانی ها ندارد. برای تهیه برنج آبکش استفاده از برنج تازه توصیه نمی شود.

تهیه برنج آبکش

پس از شستن برنج آن را داخل ظرفی بزرگ ریخته و با آب سرد بشویید. این شستشو باید به آرامی انجام شود تا دانه ها خرد نشود. این کار را چندین بار ادامه دهید تا آب خروجی از ظرف شفاف شود. مرحله بعدی خیساندن به مدت حدود ۳ ساعت است. برای این کار از محلول آب گرم و نمک استفاده می شود. میزان نمک چندان اهمیتی ندارد زیرا قرار است آبکشی انجام شود. میزان آب هم باید حدود ۴ بند انگشت بالاتر از سطح برنج باشد.

در گام بعدی قابلمه ای را از آب پر نموده (بیش از نیمی از قابلمه) و بگذارید بجوشد. سپس برنج را اضافه کنید. در زمانی که آب در حال جوشیدن است شعله گاز باید متوسط باشد و درب قابلمه هم باز باشد. چندین بار و با فاصله برنج را هم بزنید به صورتی که دانه ها خرد نشود. بعد از حدود ده دقیقه، آبکشی باید انجام شود. دانه ها باید در این مرحله نرم بوده اما مغز آن ها سفت باشد.

برای آبکشی از یک آبکش مناسب و آب سرد برای از بین بردن نمک اضافی و توقف فرایند پخت استفاده کنید.

بعد از این کار باید قابلمه را روی حرارت گذاشته و بر اساس سلیقه سیب زمینی یا نان لواش را به عنوان ته دیگ داخل قابلمه بگذارید. برنج را روی ته دیگ ریخته و در این مرحله از دم کنی استفاده کرده و حرارت را کم کنید. اگر دانه ها کمی سفت بود می توانید از مخلوط آب و روغن به اندازه یک قاشق غذاخوری بر روی آن اضافه کنید.

استفاده از زعفران در زمان دم کردن و یا به عنوان تزئین می تواند عطر و طعم خوبی به غذای شما ببخشد.

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

تهيه برنج با میوه های خشک يا آجیل
دستور العمل های مختلف ریزوتو برنج
طرز تهيه کیک برنج
طرز تهيه کیمچی برنج
ادويه و چاشني هاي منحصر به فرد با برنج

"" به علاقه مندی ها اضافه شد