خواص آب برنج در پوست و صورت شما

خواص آب برنج برای پوست و صورت

یکی از مواد پر سود و پر خاصیتی که ما معمولا به اشتباه دور می ریزیم آبی است که برنج در آن جوشیده باشد. خواص آب برنج در برخی از کشورهای آسیای جنوبی مانند چین طرفداران فراوانی دارد.

 آب برنج حاوی انواع مواد مغذی مانند ویتامین ها و مواد معدنی است و می تواند برای پوست بدن بسیار مفید باشد. یکی از مواد با ارزش داخل آب برنج ماده اینوزیتول است که از خانواده ویتامین B بوده و به رشد سلول های کمک شایانی می نماید.

این امر در محافظت و بازسازی پوست و جلوگیری از پیری نقش موثری دارد. افزایش جریان خون و کلاژن سازی نیز از دیگر خواص آب برنج است و موجب افزایش طراوت و خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

اسید پاراآمینوبنزوئیک موجود در آب برنج به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل کرده و از التهاب پوست جلوگیری می کند. به طور کلی برنج یک خنک کننده طبیعی است و برای درمان آفتاب سوختگی کاربرد بسیاری دارد.

آب برنج خاصیت لایه برداری نیز داشته و به آرامی لایه های مرده پوست را از بین برده و پوستی شفاف و شاداب برای شما ایجاد می کند و خصوص برای افرادی با پوست خشک بسیار مناسب است.

ماسک آب برنج

خواص آب برنج هم به صورت خوراکی و هم به عنوان ماسک آب برنج روی پوست رایج است.

یکی از روش های استفاده از آب برنج به عنوان ماسک صورت این است که برنج و آب را داخل قابلمه بریزید تا بجوشد سپس آب برنج را جدا کرده و یک حوله کاغذی را به مدت ده دقیقه داخل آن قرار دهید بعد از این مدت حوله را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

انواع ماسک های صورت برای مقاصد مختلف از آب برنج تهیه می شود. ماسک هایی برای جوان سازی، از بین بردن لکه های پوست، رفع آفتاب سوختگی، رفع تیرگی زیر چشم، روشن شدن پوست و … .

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

تهيه برنج با میوه های خشک يا آجیل
دستور العمل های مختلف ریزوتو برنج
طرز تهيه کیک برنج
طرز تهيه کیمچی برنج
ادويه و چاشني هاي منحصر به فرد با برنج

"" به علاقه مندی ها اضافه شد