درمان لکه های پوستی با ماسک آب برنج

ماسک آب برنج

ماسک آب برنج چیست ؟ آب برنج چه خاصیتی برای درمان لکه های پوستی دارد. 

درمان لکه های پوستی با ماسک آب برنج

خاصیت آب برنج برای لک صورت

لکه های پوستی عوامل آزار دهنده ای هستند که زیبایی و اعتماد به نفس افراد را کاهش می دهد و اغلب افراد با آنها دست به گریبان هستند. استفاده از انواع کرم های شیمیایی و یا ماسک های طبیعی برای از بین بردن این لک ها میان افراد به ویژه خانم ها رواج دارد.

یکی از این ماسک های گیاهی پر طرفدار ماسک آب برنج است. آب برنج منبع سرشاری از ویتامین ها و مواد معدنی است و تاثیرات شگفت آوری بر روی پوست دارد. آب برنج غلیظ می تواند موجب کاهش التهابات پوستی، کاهش فرمزی پوست و پاکسازی لکه ها می شود.

آب برنج حاوی ماده ای به نام pitera است که این ماده در کرم های آرایشی استفاده های فراوانی دارد. این ماده باعث کوچک شدن منافذ پوست می شود و قابلیت محافظت از پوست در برابر اشعه UV را دارد و از ایجاد لکه های پوستی جلوگیری می کند. استفاده مداوم از آب برنج می تواند باعث از بین رفتن لکه های پوستی شود.

روش تهیه ماسک آب برنج برای درمان لکه های پوستی

برای از بین بردن لکه های روی پوست می توان از ماسک آب برنج استفاده کرد. موارد مورد نیاز برای تهیه این ماسک شامل برنج، شیر و عسل طبیعی است. برای شروع برنج را جوشانده و آب آن را نگه دارید.

سپس با مواد موجود ماسکی تهیه کرده و این ماسک را روی پوست خشک و تمیز قرار دهید. زمانی که ماسک کاملا روی پوست شما خشک شد، صورت خود را پاک کرده و با آب برنج بشویید.

آب برنج به همراه ماسک تهیه شده از برنج خاصیت لکه بری خوبی برای از بین بردن لکه های پوستی که ناشی از افزایش سن و یا قرار گرفتن در معرض اشعه فرا بنفش هستند دارد.

ضمن اینکه به عنوان یک محافظ در مقابل نور خورشید عمل کرده و از بروز لکه های بیشتر بر روی پوست جلوگیری به عمل می آورد.
استفاده ماسک آب برنج برای از بین بردن لکه های پوستی حداقل هفته ای یک بار توصیه می شود.

1 دیدگاه

  1. ژاله

    ممنون از مطالب زیباتون

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

تهيه برنج با میوه های خشک يا آجیل
دستور العمل های مختلف ریزوتو برنج
طرز تهيه کیک برنج
طرز تهيه کیمچی برنج
ادويه و چاشني هاي منحصر به فرد با برنج

"" به علاقه مندی ها اضافه شد